domates salçası
  • doğal domates salçası
  • domates salçası
  • el yapımı domates salçası

Hatay Samandağ Tatlı Biber Salçası 1 KG

Hatay Samandağ Tatlı Biber Salçası 1 Kg

₺95,00
Vergi dahil
Adet

 

  • Yemeklerin temel malzemesi tatlı biber salçası yöresi Hatay’dan mutfağınzda

  • Yerli üreticilerin yetiştirdiği biberler ile hazırlanan doğal, ev yapımı biber salçası

  • Güneşte kurutulmuştur, günlük olarak kavanozlanır

Hatay Yöresel Salçası

Hatay mutfağının temel malzemelerinden biber salçası el yapımı ve günlük üretim avantajı ile diğer salçalardan ayrılır. Yemeklerin lezzet dokunuşu tatlı biber salçası özellikle Anadolu yemeklerinin vazgeçilmez temel gıdasıdır. Hatay’ın geleneksel yöntemleri ile hazırlanır. 

Temiz İçerik

Tatlı biber salçası, Ağustos ayının sonlarına doğru iyice kızaran ve olgunlaşan biberlerin tarladan toplanmasıyla başlanır. Topanan biberler özenle temizlenir. En az 2 gün boyunca güneş altında kurutulup nemini atması sağlanır.Geniş ağızlı öğütücüler ile öğütülen biberler dayanıklı olması açısından tuzlanarak daha ince ağızlı bir öğütücü ile yeniden öğütülür. Hatay biber salçası geniş bir tepsi içerisinde 2 gün kadar nemini atması için güneş altında kurutulduktan sonra mutfaklarımızda tüketilebilecek salça haline gelir. Katkı maddesi içermez. Biber salçası fiyatı belirlenirken piyasa koşulları ve üretim maliyeti göz önüne alınır. Fiyatlar üretici firma tarafından belirlenir. Taze üretim yapıldığı için günlük olarak paketlenir.

Yerli Samandağ Tatlı Biber SalÇası Hatay yöresine ait Tatlı Biber SalÇası mutfağımızın en önemli tatlandırıcılarından biridir. Tatlı biber salÇası yapımına Ağustos ayının sonlarına doğru, iyice kızaran ve olgunlaşan biberlerimizin tarlalarımızdan toplanmasıyla başlıyoruz.Sapları koparılan ve ortadan ikiye b ÖÜnen kırmızı biberin iÇ damarları ve Çekirdekleri uzun zahmetler sonrasında temizlenip bol su ile yıkanır. En az 2 gÜn boyunca gÜneş altında kurutulup nemini atması sağlanır.Geniş ağızlı öğÜtÜcÜler de öğÜtÜlen biberler dayanıklı olması aÇısından tuzlanarak daha ince ağızlı bir öğÜtÜcÜ ile yeniden öğÜtÜlÜr. öğÜtÜlen biber salÇası geniş bir tepsi iÇerisinde 2 gÜn kadar nemini atması iÇin gÜneş altında kurutulduktan sonra mutfaklarımızda tÜketilebilecek salÇa haline gelmiş olacaktır.Yemeklerinize lezzet katacak kendi yapımımız olan Tatlı Biber SalÇasını gönÜl rahatlığıyla tÜketebilirsiniz. İÇerisinde hiÇbir katkı maddesi yoktur.Biber salÇası pet bidonlarda gönderilmektedir. GÜnlÜk olarak dolum yapılan salÇaları İnternet sitesi Üzerinden www.bizimoradan.com ve Antakya Armutlu Mah. mağazamızı ziyaret ederek ÜrÜnÜ temin edebilirsiniz. İnternet sitesi Üzerinden verdiğiniz siparişleriniz 1 kg ve katları olarak sizlere gelmektedir. Verdiğiniz siparişler 1 ile 3 iş gÜnÜ iÇerisinde hazırlanıp kargoya verilmektedir. Yaz kış gönÜl rahatlığı ile kullanabileceğiniz acı biber salÇası sizin ve sevdikleriniz iÇin sipariş verebilirsiniz.Üreticiden sofralara kadar uzanan sÜreÇte Ürettiklerimizin en sağlıklı biÇimde korunarak, kaliteli ve gÜvenilir bir şekilde sizlere ulaşması hedefi ile Hatay'dan tÜm el yapımı ÜrÜnlerimizin, milyonlarca kişinin öncelikli tercihi olmayı hak etmesi iÇin gayret ediyoruz. Aldığınız ÜrÜn sizlere ulaştığında ÜrÜnÜ muhafaza ve saklama koşullarına uyarak saklanmalıdır. Aldığınız ÜrÜnÜ uzun sÜre saklayarak tÜketebilirsiniz. ÜrÜn elinize ulaştığı zaman yorumlar kısmına görÜşlerinizi ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Değerli ve kıymetli yorumlarınız bizim iÇin önemlidir. Yeniliklerden ve indirimlerden haberdar olmak iÇin Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. Aynı zamanda web sitemize abone olarak indirim, ve Ücretsiz ÜrÜnlerden mail ile bilgi almak isterseniz abone listemize kayıt olabilirsiniz.

HTYSFR-3125

Bu ürüne hiçbir soru sorulmadı.


Teşekkürler! Sorunuz başarıyla ekibimize ulaştı.
Bir Soru Sor
Formu gizle
Captcha
Yorumlar (0)

aynı kategoride bulunan diğer 16 ürün:

Hatay Sofra Diğer ürünler

arrow_upward