Havuçlu Siyez Erişte 500 GR

Havuçlu Siyez Erişte 500 Gr

₺36,50
Vergi dahil
Adet

Dereköy Yöresel Siyez Eriştesinin Özellikleri Nedir?

Havuçlu siyez unlu erişte, geleneksel yöntemler ile Kastamonu bölgesinde üretilir. El yapımı erişte, yüzde yüz taş değirmende öğütülen siyez unu, yerli tohum havuç, yumurta ve kaya tuzu içerir. Hamur elde oklava ile açılır ve özenle kesilerek erişte halini alır. Fırınlanmadan geleneksel yöntemler ile güneşte kurtulur. Havuç aroması gerçek havuçlar kullanılarak elde edilir.Siyez Eriştesinin Faydaları Nedir?

Siyez unu kullanılarak üretilen erişteler sağlıklı beslenme açısından oldukça faydalıdır. Siyez yapısı itibariyle çok fazla işlem görmediği için genetiği değiştirilmemiştir. Bol miktarda A, B ve E vitamini içerir. Kolesterol içermez, karbonhidrat oranı çok düşüktür. Güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Lifli yapısı sayesinde sindirim sistemini destekler ve metabolizmayı hızlandırmaya yardımcıdır.

Siyez Eriştesi Nasıl Pişirilir?

Siyez unlu erişte Bir tenceyere tereyağını eritip üzerine bir paket siyez erişte ekleyelim. Eriştelerin üzerini geçecek şekilde su ilave edildikten sonra kaynayama bırakalım. Erişteler suyunu çekene kadar pişirelim. Pişirdiğiniz erişteyi dilediğiniz gibi sosyalıp tüketebilirsiniz.

DRKOY-1846

Bu ürüne hiçbir soru sorulmadı.


Teşekkürler! Sorunuz başarıyla ekibimize ulaştı.
Bir Soru Sor
Formu gizle
Captcha
Yorumlar (0)

aynı kategoride bulunan diğer 16 ürün:

Dereköy Yöresel Ürünler Diğer ürünler

arrow_upward