Hatay Tuzlu Yoğurt 1 KG

Net 1 Kilogramdır

₺80,00
Vergi dahil
Adet

Hatay Tuzlu Yoğurt

Yöresel Hatay tuzlu yoğurdu gerçek yoğurt kalitesini tecrübe etmek isteyenler için harika bir tercihtir. İster sade isterseniz yemeklerinizin yanında tüketebilirsiniz. En lezzetli mezeler, çorbalar ve soslar için hatay tuzlu yoğurdu tercih edebilirsiniz.

Tuzlu Yoğurt Nedir?

Hatay tuzlu yoğurt denince akla gelen ilk soru tuzlu yoğurt nedir olabilir. Tuzlu yoğurt Hatay yöresine özgü doğla yöntemler ile mayalanan bir yoğurttur. Kıvamı diğer yoğurt çeşitlerine göre daha yoğun ve serttir. Tuzlu yoğurt yapımı için öncelikle yağı alınmamış köy sütleri odun ateşinde iyice kaynatılır. Böylece brusella riski ortadan kaldırılır. Daha sonra sütler 100 yılı aşkın mayalama yöntemleri ile doğal yoğurt mayalanır. Mayalanan sütler yoğurt olduktan sonra mevsimine göre belli ekşiliğe erişmesi için dolap içerisinde bir kaç gün bekletilir. Dinlenen yoğurtlar odun ateşinde kazanda 1 dakika bile durmaksızın ahşap çomça (büyük kaşık) ile karıştırılır. Suyu tamamen çekilen ve kesilmesi karıştırılarak önlenen yoğurdumuza son olarak kaya tuzu ilave edilir. Hazırlanan tuzlu yoğurtlar soğutma işleminden sonra pet bidonlara dolumu yapılır. Size de bu doğal ve kalsiyum kaynağını afiyetle tüketmek kalır. 

Tuzlu Yoğurt ile Enfes Yemekler

Sevdikleriniz ile birlikte lezziz masalar hazırlarken tuzlu yoğurt ile meze hazırlayabilirsiniz. Tuzlu yoğurdu kahvaltıda bol zeytinyağı ve baharatlar ile ya da salata tariflerinizde kullanabilirsiniz. Akşam yemeği için çorba hazırlayabilir, biber salçası ile kavurarak atıştırmalıklarınız ile tüketebilirsiniz. Tuzlu yoğurt kahvaltlık seçeneği ile dilerseniz sade dilerseniz yemeklerinizin yanında yüketebilirsiniz. Tuzlu yoğurt satın almak isterseniz bizimoradan.com’da bulabilirsiniz.

 

HTYSFR-3265

Bu ürüne hiçbir soru sorulmadı.


Teşekkürler! Sorunuz başarıyla ekibimize ulaştı.
Bir Soru Sor
Formu gizle
Captcha
Yorumlar (0)

aynı kategoride bulunan diğer 2 ürün:

Hatay Sofra Diğer ürünler

arrow_upward