• FIRSAT ÜRÜNÜ

Yerli Susam Tahin 650 GR

Yerli Susam Tahin - 650 Gr Yerli Susam Ve Ürünleri Tahinmuğla'Nın Ula İlçesine Bağlı Gökova Havzasında Türkiye'Nin En Kaliteli Susamı Geleneksel Yöntemlerle Üretiliyor.

₺115,00
Vergi dahil
Adet

Yerli üretim susam tahini vitamin deposu, besleyici bir yiyecektir. Pekmez ile karıştırarak hem besleyici hem de lezzetli bir kahvaltılık olarak tüketebilirsiniz. Hazırladığınız kurabiye, kek, meze ve tatlıları lezzetlendirir. Cam kavanoz içerisinde gönderilir. Emniyetli kapak ürünün hava almasını engeller. Serin kuru bir yerde, direk ısı ve ışığa maruz kalmadan 1 yıl muhafaza edebilirsiniz.

Çifte Kavrulmuş Susam

Soğuk sıkım üretilen tahinlerin aksine susamlar çifte kavrulduktan sonra öğütülür. Çiğ susamdan tahin yapılması tercih edilmez. Sağlıklı olması açısından kavurma derecesi ve tahin makinası kullanılı. Kavurma derecesi susamın cinsine göre değişir. Susamlar sadece makinenin ezebileceği kıvama gelene kadar kavrulup ardından taş değirmende çekilmiştir.

Yerli Üretim

Coğrafi işarete sahip, Muğla Gökova havzasında geleneksel yöntemlerle üretilen yerli susam tahin sofralarınıza lezzet katmak için hazır. Kavanoz içerisinde görünen noktacıklar el ile ayıklanan, yerli susam kabuğudur. Tahin yapımında yerli susam kullanılması ve filtre edilmemesi nedeni ile kepeği, kabuğu bulunabilir. Esmer susam kullanılarak üretilmiştir. Susamın okside olmaması için taze üretim yapılır. Koruyucu, katkı maddesi ve renklendirici içermez. Susam tahini fiyatları üretici firma tarafından belirlenir.

Yüksek Besin Değeri

Zengin besin değeri ile susam tahin yüksek antioksidanlar içeren besinler listesinde ilk sıralarda yer alır. Omega-3 ve omega-6 yağ asitleri bakımından zengindir. Bol miktarda kalsiyum, bakır, fosfor ve demir gibi mineraller içermektedir. Vücuda enerji kazandırıp bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olabilir. Toksinlerin vücuttan atılmasına destek olabilir.

CVZHANE81

Bu ürüne hiçbir soru sorulmadı.


Teşekkürler! Sorunuz başarıyla ekibimize ulaştı.
Bir Soru Sor
Formu gizle
Captcha
Yorumlar (0)

aynı kategoride bulunan diğer 14 ürün:

Kaptan'ın Ceviz Çiftliği Diğer ürünler

arrow_upward