Hatay Sıkma Peynir 1 KG

Hatay Sıkma Peynir 1 Kg

₺190,00
Vergi dahil
Adet

Hatay Sıkma Peynir

Az tuzlu, yüksek protein kaynağıdır. İnek sütü ve şırdan mayası kullanılarak üretilir. Hatay’da kahvaltı sofralarının vazgeçilmezidir.

Gerçek Hatay Sıkma Peyniri 

Sıkma peynir, kıvamı, yağ ve tuz oranı ile dikkat çeker.  Az tuzludur. Süt ve yağ oranı diğer beyaz peynirlere oranla daha fazladır. Sıkma peyniri ısıttığınız zaman kaşar gibi sünmeye başlar. Kahvaltılarda hazırladığınız peynir tabağına Hatay sıkma peyniri eklemenizi tavsiye ederiz. Aynı zamanda sıkma peynir ile tost, pizza, poğaça ve börek hazırlayabilirsiniz.

Hatay Sıkma Peynir Nasıl Yapılır?

Sıkma peyniri alırken dikkat edilmesi gereken şey peynirin doğal olduğundan emin olmaktır. Sıkma peynirimiz tamamen doğal ürünler ve geleneksel yöntemler kullanılarak üretilir, tüketiciye ulaşır. İsteğe göre salamura suyu ile birlikte gönderilebilir.

Hatay Sıkma Peynir Nasıl Yapılır?

Sıkma peynir yapılırken inek sütü doğal peynir mayası ile mayalandırılır. Mayalanan süt çiğ peynir haline geldikten sonra küp şeklinde kesilir ve tuzlanır, daha sonra kaynar suda haşlanır. Peynir haşlandıktan sonra taş baskı altında bekletilir. Kaynatıma sırasında peynir içerisinde biriken suyun tamamı taş baskı altında dışarı atılır.

HTYSFR-3347

Bu ürüne hiçbir soru sorulmadı.


Teşekkürler! Sorunuz başarıyla ekibimize ulaştı.
Bir Soru Sor
Formu gizle
Captcha
Yorumlar (0)

aynı kategoride bulunan diğer 16 ürün:

Hatay Sofra Diğer ürünler

arrow_upward