Badem Çeşitleri

Filtreleme kriteri

Fiyat
Mağazalar
Filtrele

62 adet ürün var.

Toplam 62 üründen 1-20 arası gösteriliyor

Çıtır formu ile dikkat çeken lezzetli kuruyemişler arasındaki badem çeşitleri her dönem popülerliğini koruyan besleyici özellikleriyle dikkat çeken atıştırmalıklardandır. Lezzetinin yanı sıra faydalarıyla da öne çıkan badem yararlı yağlar ve vitaminler içerir. Kavrulmuş badem çeşitleri içerisinde sağlıklı beslenme düzeninize ilave edebileceğiniz alternatifler vardır. 

Badem Fiyatları

Badem satın alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bazı özel ayrıntılar vardır. Bademler farklı tipte üretilebilen ürünlerdir. Örneğin, kabuklu badem satın alacağınız zaman bademlerin kabuklarının kırık veya çatlak olmamasına dikkat etmelisiniz. Kabuksuz olanlar paketli şekilde sizlere sunulur. Bu tür ürünlerden hangisini alıyor olursanız olun muhafaza kısmına özen göstermelisiniz.

Satın aldığınız lezzetli ve taze olan özel bademleri kapalı alanlarda saklamaya özen göstermelisiniz. Kapağı açık olan yerlerde muhafaza edilen bademler tazeliğini kısa süre içerisinde kaybetmeye başlayabilir. Bu tarz durumlarda bademin nemlenmeye başlaması gibi sorunlar da ortaya çıkabilir. Ürünler arasında seçim yapacağınız zaman damak zevkinizi ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız yeterlidir.

Badem fiyatı ile dikkat çeken ürünlerdendir. Acı badem fiyatları ve kavrulmuş badem fiyat seçenekleri arasında değişkenlikler meydana gelebilir. Fiyatlandırmalar ürünün çeşidine ve içeriğine göre farklılaşır. Birçok farklı türü olan yerli badem ürünleri farklı tariflerinizde değerlendirebileceğiniz özel seçenekleri sizlere sunar. Dilerseniz badem 1 kg olarak satışa sunulur. Bu tür bademleri sağlıklı bir şekilde tüketebilmeniz mümkündür.

Lezzetli ve Taze Bademler

Gülgiller familyasından gelen bir bitkiden elde edilen badem kuruyemiş şeklinde tüketilebilir. Badem çeşitleri aynı zamanda birçok farklı pasta, tatlı, hamur işi ve kurabiye gibi yiyeceklere de eşlik eder. Badem türleri kendi içerisinde türüne ve lezzetine göre değişkenlik gösterebilir. Bunlar arasında tuzlu badem bulabilmeniz mümkündür. Tatlarına göre acı ve tatlı gibi alternatifler sizlere sunulabilir. Sağlıklı yaşamı destekleyebilecek çeşitli protein, vitamin, mineral ve benzeri maddeler içeren bademler lif de barındırır. Selenyum ve B vitamini çeşitlerini de içeren bademleri dozunda tüketmeniz faydalarından yararlanabilmeniz açısından yeterlidir.

Kabuksuz badem ve tuzsuz badem çeşitleri birçok kişi tarafından en sık tercih edilenlerdendir. Acı tada sahip olan bademler likörler ve yiyeceklerin tatlandırılması için kullanılabilir. Bunun yanı sıra bademden üretilebilecek olan sütler sağlıklı bir içecek türüdür. Kalsiyum ve fosfor içeren bademler E vitamini de barındırır. Ağzınızda kalan özel lezzeti sayesinde tokluk hissinin daha uzun süre kalabilmesine destek veren badem, diyet listelerinde de kendisine sık sık yer bulur.

arrow_upward