• -17%

Dağ İnciri 1 KG

Dağ İnciri 1 Kg

₺91,00
₺75,53 17% kazanın
Vergi dahil
Adet
 

Whatsapp Destek

 

Güvenli Ödeme

  • Aydın’ın meşhur yöresel lezzeti dağ inciri en kaliteli incir türlerindendir.

  • Kimyasal gübre ve ilaç kullanılmadan yetiştirilir

  • İster tatlılarınıza aroma vermek için isterseniz atıştırmalık olarak tercih edebilirsiniz.

Temiz Gıda

Sulama yapılmadan doğal şartlarda yetişmektedir. Toplama yapılmadan kendi dalında kuruyup düşer. Yapay kurutma, kimyasal ile beyazlatma veya kurtlanmaması için kimyasal hap kullanılmaz. Bu şekilde yetişen organik dağ inciri uzun süre tüketilebilir. Serin, nemsiz ve güneş görmeyen bir ortamda ağzı kapalı bir kap ile hava almayacak şekilde tutulduğu sürece 1,5-2 yıl civarında bozulmadan tüketilebilirsiniz. Websitemizdeki dağ inciri fiyatı piyasa koşulları ve müşteri memnuniyeti gözönüne alınarak sadece üretici firma tarafından belirlenir.

Doğal Tatlandırıcı

Dağ inciri şeker kullanmak istemeyen kişiler için doğal tatlandırıcı görevi görebilir. Yumuşak ve bal oranı yüksektir. Hazırladığınız tatlılarda, kek ve kurabiyelerde kullanabilirsiniz. Lezzetli aroması yiyeceklerinize farklı bir tat kazandırabilir. Yüksek besin değeri ile sağlıklı yiyecekler arasında yer alır.

Aydın dağ inciri en kaliteli incir türlerindendir. Dağlık bölgelerde yetişir. Bütün mineral ve yararlı maddelerini yağmur sularından ve topraktan almaktadır. Sulama yapılmaz. Dağ inciri aydın bölgesinde yetişmektedir. Kimyasal gübre, ilaç kullanılmadan yetiştirilmektedir. Dalında kendi kuruyan incirdir. Yapay kurutma, kimyasal ile beyazlatma veya kurtlanmaması için kimyasal hap kullanılmaz. Bütün amacımız geleneksel ve doğal üretim yapmaktır. İncirler %100 doğal ve dalında kendi kurumuştur. \n \nAydın dağ inciri sağlık ve şifa kaynağı olan incirin en önemli ve kaliteli olanıdır. Defne yaprağı ile doğal bandırma işlemi yapıldığı ve beyazlatma yapılmadığı için piyasadaki incirlerden rengi biraz daha koyudur. Yumuşak ve bal oranı yüksektir. Uygun saklama koşullarında tutulduğu sürece 1,5-2 yıl civarında bozulmadan tüketilebilir. 1 kilo içerisinde ortalama 40-50 civarında dağ inciri olmaktadır.  Aydın dağ incirimizin bütün özelliklerini aşağıda listeledik. \n \n İncir için en verimli topraklar olan Aydın-İzmir arasında bulunan dağ köyü Karaot Köyü'nde yetişmektedir.  Kendi bahçemizde özenle yetiştirdiğimiz incirleri gönderiyoruz. Köyümüz dışında incir yetiştirmiyoruz. Ãœreticiden evinize geliyor.  Aydın dağ inciridir. Kalite, sağlık ve lezzet olarak dünyanın en kaliteli incir türüdür.  Sulama yapılmadan doğal şartlarda yetişmektedir.  Kimyasal gübre, ilaç kullanılmaz. Her yıl denetleme yapılmaktadır.  İncirde büyütme ilaçları, beyazlatma hapları ve kurtlanmayı engelleyici ilaçlar yaygın kullanılır. Bunların hiçbiri kullanılmaz. %100 doğal ve geleneksel üretimdir  Dalında kuruyan incirdir.  Bandırma işlemi defne yaprağı ile yapılmaktadır.  Ãœretim yaptığımız köyde birçok çiftçi geleneksel ve doğal üretim yapmaktadır. Topraklar doğal üretime uygundur.  \nKuru incirde en önemli sorunlardan birisi aflatoksindir. Kuru incirde aflatoksin olmaması için doğru üretim teknikleri ile üretim yapmak gerekmektedir. Kendi bahçemizdeki incirleri dedelerimizden öğrendiğimiz yöntemlerle üretiyoruz. Bizim göndermiş olduğumuz kuru incirlerde aflatoksin maddesinin oluşması imkansızdır. \n \nAlmış olduğunuz dağ incirlerini 1,5-2 yıl civarında buzdolabında saklayabilirsiniz. Eğer buzdolabında saklamak istemezseniz güneş göremeyecek bir alanda saklayabilirsiniz. Sakladığınız kabın ağzının kapalı ve hava almayacak şekilde olmasına özen gösterelim. \n \nYıllardır incir ve zeytinyağı üreticisiyiz. Eğer bizim ürünlerimizde sorun yaşarsanız hemen iade edebilir ve para iadenizi alabilirsiniz. Sayfamızda yayınladığımız bütün ürünlerin arkasında ve takipçisi olduğumuzu bilmenizi isterim.

KARAOT-769
Soru Sahibi : Kamil | 2022-02-15 00:10:09

1 kg.da kaç adet incir var acaba
Tşk.ler

Cevap :

Merhaba efendim, ortalama 50-55 adet arası incir bulunmaktadır. Afiyet olsun. Sağlıklı günler dileriz.

Soru Sahibi : Yilmaz | 2022-01-26 23:20:48

İncir boyut nedir

Cevap :

Orta boydur efendim, bir kg da ortalama 50-55 adet incir bulunmaktadır.

Sayfa: 1

Teşekkürler! Sorunuz başarıyla ekibimize ulaştı.
Bir Soru Sor
Formu gizle
Captcha
Yorumlar (0)

aynı kategoride bulunan diğer 16 ürün:

Karaot Köyü Ürünleri Diğer ürünler

arrow_upward