Kuru İncir

Filtreleme kriteri

Fiyat
Mağazalar
Filtrele

17 adet ürün var.

Toplam 17 üründen 1-17 arası gösteriliyor
Dağ İnciri 5 KG Dağ İnciri 5 KG
  • -₺105,00
  • FIRSAT ÜRÜNÜ
  • YENİ SEZON

₺555,00 -₺105,00 ₺450,00
Dağ İnciri 3 KG Dağ İnciri 3 KG
  • -₺44,00
  • FIRSAT ÜRÜNÜ
  • YENİ SEZON

₺350,00 -₺44,00 ₺306,00

Lezzeti ile ülke mutfağında sıklıkla tüketilen kuru incir sadece lezzeti ile değil aynı zamanda sağlık deposu olması ile de bilinir. Türkiye’de birçok tatlıda kullanımına yer verilen kuru incir tek başına da tüketilmesi ile vücuda ihtiyaç duyulan desteği sunar. Yemiş seçenekleri arasında yerini alan kuru incir birçok farklı vitamine de sahiptir.

Zamanında toplanan taze incirlerin özel kurutma yöntemi ile kurutularak elde edilen kuru incir besin değerini kaybetmeden sofralarımıza ulaştırılır. Kurutulması nedeni ile sadece mevsiminde değil dört mevsim tüketim avantajında da yararlanılması mümkün olur.

Kuru incir Aydın ve civarı için bir kaynak olmak ile beraber Aydın kuru incir ile bilinen bir yerimizdir. Aydın inciri denilince akla aynı zamanda Nazilli inciri de gelmektedir. Son derece hoş aroması ve kendine has tadı ile bilinen incirler toplandığı yöreye göre de farklı isimlendirilir. Germencik inciri de bu liste içinde yer alıp beğenerek tüketilen incir çeşididir. Bardakcık inciri gibi gene üretim yerine göre yapılabilecek olan seçimlerin yanı sıra sağ inciri ya da zeytinyağlı incir gibi seçeneklerde bulunmaktadır. Dal kurusu incir veya sarı lop incir gibi ülkemizde karşılaşılabilen incir çeşitlerinin kurutulmuş olarak tüketilmesi ise birçok faydayı da sunmaktadır.

Kuru İncir Fiyatları

Kuru incir son derece hoş olan aromasının yanı sıra şekerli bir yemiş türüdür. Kalp damar sağlığından tansiyonun dengelenmesine kadar faydaları bulunan kuru incir aynı zamanda cildi besleyende bir üründür.

Kuru incir fiyatları ürün seçimlerine ve ürün kilosuna göre de değişim göstermektedir. Kuru incir kilo fiyatı ile incir alımına yer açabilirsiniz. İncir fiyatları yöresel üretimlere göre de farklılık göstermektedir. Dağ inciri fiyatı son derece doğal bir üretim özelliği nedeni ile değişen seçimler ile sunulmaktadır. Aydın kuru incir fiyatı ise ayrıca hediyelik olarak satışa sunulan tercihler ile de fiyatlarda farklılık gözlemlenmektedir.

Lezzetli tatlıların hazırlanmasına ya da günlük tüketim kullanımlarında kuru incire yer açarak sağlığınıza yatırım yapabilirsiniz. Doğal üretime sahip olan kuru incirler daha yoğun bir aromaya sahip olup daha fazla tatlıdır. Kendine özgü bir tadı bulunan kuru incirlerin tüketiminde aşırıya kaçılması ise kilo alımına etki edebilir. Bu sebep ile tüketimlerde önerilen miktarlara uygun seçimden yararlanmanız önerilir.

Kendiniz için ya da sevdiklerinize hediye olarak kuru incir paketlerini satın alabilirsiniz. Değişen fiyat tercihlerini inceleyerek damak tadınıza uygun olan kuru inciri seçmenin yanı sıra farklı kuru incir tercihlerine de yer açarak lezzetli tatmanın da avantajını elde edebilirsiniz.

Kuru İncir Faydaları

Özel yöntemler ile kurutularak tüm besin değerlerinin içerisinde kalması sağlanan kuru incir yemiş olarak tüketmenin yanı sıra birçok tatlının hazırlanışında da tercih edilmektedir. Kuru incir insan vücudu için faydaları ile elde etmeniz gerekir.

Kuru incirin lif açısından zengin olması özellikle kabızlık sorunu yaşayanlar için ideal bir seçimdir. Lif açısından zengin olması ve metabolizmanın hızlanmasına sunduğu avantaja bakıldığında diyet listeleri içinde de kullanılabilen bir tercihtir. Potasyum içeriği ile tansiyon dengeleyici bir ürün olan organik kuru incir aynı zamanda kalp damar sağlığı içinde avantaj sağlar. En iyi incir en doğal üretime sahip olup özel yöntem ile kurutulan seçimlerdir. Kuru incir tüketimi lif kaynağı olması ile önemli olmak ile beraber fazla tüketimi ise kilo alımına neden olabilir.

Hediyelik incir alım işlemlerinde de kuru incirler ile hazırlanan özel tasarımlardan yararlanabilir ve satın alabilirsiniz. Sevdiklerinize sağlıklı ve lezzetli bir seçim için ise hediyelik kuru incir seçiminden yararlanabilirsiniz.

arrow_upward