Doğal Yağlar

Filtreleme kriteri

Fiyat
Mağazalar
Filtrele

70 adet ürün var.

Toplam 70 üründen 1-20 arası gösteriliyor

Doğal yağlar farklı faydaları sahip olması ile bilinir. Yüzyıllardır sağlık açısından sunduğu faydaları ile bilinirken aynı zamanda güzellik ile de etkili olan yağların kullanımına yer açarak faydasında da yararlanabilirsiniz. Doğal yağlar arasından seçim yaparken kullanım şekline ve faydalarını da incelemeniz tavsiye edilir. En iyi yağlar doğal üretime sahip olanlardır. Bu sebep ile alımlarınızda organik üretime sahip olan seçimlere yer açmanız önerilir.

Doğal Yağ Fiyatları

Doğal yağ ürünlerinin alımında ürün kullanım şekline ve kullanım faydalarına dikkat ederek satın almanız önerilir. Ciltten saça kadar güzellik açısında birçok faydayı sunan doğal yağlar kimi zamandan ruhsal olarak da rahatlamanıza destek olması ile bilinir. Rahat bir uyku için lavanta yağı önerilirken masaj için ise kekik yağı önerilmektedir. Ayrıca hoş kokusundan da faydalanmak içi doğal yağ çeşitlerinden faydalanmanız mümkündür. Badem yağı fiyatları ya da farklı doğal yağ fiyatları değişen tutarları ile satışa sunulur. Farklı fiyatlara sahip olan doğal yağlar farklı üretim özelliklerine sahiptir. Bu ise doğal yağların da fiyatlarını etkileyen en önemli kriterdir.

Doğal Yağ Çeşitleri

Doğal yağ çeşitleri son derece fazladır. Farklı faydalara sahip olan yağlar kimi zaman cilde kimi zaman ise insan sağlığına fayda sunar. Nar çiçeği yağı, çörekotu yağı gibi yağların yanı sıra özellikle rahatlamada lavanta yağ kullanılır. Kekik yağı ise masaj sırasında sunduğu fayda ile bilinir. Kayısı çekirdeği yağı cilde olan faydaları ile dikkat çekmektedir. Kayısı çekirdeği yağının yanı sıra kantaron yağı ve tatlı badem yağı da cilde faydalı olan yağlar arasında bulunur. Acı badem yağı, susam yağı, üzüm çekirdeği yağı, badem yağı, incir çekirdeği yağı gibi yağların yanı sıra Hint yağı da saç, kaş ve kirpikler için fayda sağlayan doğal yağ seçenekleri içinde bulunur.

Nane yağı ferahlatırken aynı özelliği adaçayı yağı ve okaliptüs yağı ile de edinebilirsiniz. Hoş kokusu ile oda kokularının ya da özel parfümlerin yapılmasında da doğal yağlardan yararlanılır. Gül yağı özellikle tercih edilenler arasında bulunmak ile beraber çam terebentin yağı ya da vanilya yağı da kullanılabilmektedir. Biberiye yağı, ardıç yağı, zencefil yağı, papatya yağı, elma yağı, karanfil yağı, defne yaprağı yağı da hoş kokuları ile tercih edilir. Bunun ile beraber cilt için fayda sunan gliserin yağı, susam yağı, natürel zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı ürünlerinden de faydalanabilirsiniz.

Bu yağ çeşitlerinin yanı sıra deve dikeni yağı, yer fıstığı yağı, ceviz yağı, aspir yağı, kenevir yağı, mersin yağı, kabak çekirdeği yağı, haşhaş yağı, udi hindi yağı, keten tohumu yağı ve kudret narı yağı gibi yağ çeşitleri de bulunmaktadır.

Doğal Yağların Kullanımında Neye Dikkat Etmeli?

Farklı faydaları ve farklı kullanım alanlarına sahip olan doğal yağlar arasından tercihinizi yaparken ürün kullanımınıza uygun olan tercihlere yer açmanız son derece önem taşımaktadır. Cildiniz ya da sağlığınız açısından fayda sunmanın yanı sıra hoş kokusu ile de birçok kokunun yaratılmasına ve kremlerin yapımına destek sunan doğal yağları satın alarak kullanım avantajlarını da elde etmeye başlayabilirsiniz.

Kullanımlarınızda doğal yağ özelliklerini incelemeden kullanmanız istenen sonucun elde edilmesinin yanı sıra farklı sorunlara sebep olabilir. Bu neden ile cildiniz ya da sağlığınız için faydasını araştırarak kullanım şeklini de incelemeniz organik üretim özelliğine sahip olan yağların faydalarına erişmenize yardımcı olur. Bu neden ile doğal yağ alımında bu detaylara dikkat etmeniz son derece önem taşımaktadır.

arrow_upward