Bal Ürünleri

Filtreleme kriteri

Kategoriler
Fiyat
Mağazalar
Filtrele

26 adet ürün var.

Toplam 26 üründen 1-20 arası gösteriliyor

Vücuttaki yararlı hücrelerin artmasına destek sunan bal aynı zamanda anti bakteriyel özelliğe de sahiptir. Alerjik semptomların azaltılmasında da etkili olan bal özellikle kahvaltılarda her daim kendine yer bulan besindir. 

Bal alım işlemlerinde ise farklı çeşitlere yer verirken mutlaka organik üretim özelliğinden yararlanmanız da tavsiye edilmektedir. Bal çeşitleri arasında kahvaltılarda tercih edilen bal türlerinin yanı sıra sadece faydası nedeni ile günlük olarak az miktarda tüketilmesi tavsiye edilen ballarda bulunmaktadır. Bu sebep ile bal alım işlemlerinde mutlaka bal çeşidi ve tüketimi hakkında bilgi almanız önerilmektedir. 

Bal Fiyatları 

Bal fiyatları üretimlerine göre değişim gösterir. Kestane balı fiyatı ile çiçek balı fiyatları farklı olarak satışa sunulmaktadır. Çiçek balı kategorisinde bulunmak ile beraber özellikle belli çiçeklerden elde edilen hayıt balı fiyatları da gene komar balı fiyatları gibi değişen seçenekler ile sunulur. Alımlarınızda organik üretimin yanı sıra farklı lezzetlere de yer verebilirsiniz. Keskin ve hoş lezzeti ile bilinen kekik balı doğal üretimlerinde fiyatlandırmada değişen seçimleri sunar. Kekik balı fiyatları ve çam balı fiyatları özel olarak belli bir ürün ile yapılan hayıt ve komar balı gibi aynı özelliklerde ve fiyat aralıklarında satışa sunulmaktadır. 

Doğal olarak üretilen balları ülkemizde kolaylıkla bulabilirsiniz. Alımlarınızda doğal olmayan bal satın almanız ise balın sunduğu faydadan yararlanmamanıza neden olurken gereksiz bir şeker yüklemesi ile karşı karşıya kalmanıza etki eder. 

Bal Çeşitleri Nelerdir?

Arıların beslenme durumlarında gör farklı bal çeşitleri elde edilmektedir. Ülkemizde en çok bulunan bal çeşidi çiçek balı ve çam balıdır. Çam balı en çok bilinen bal çeşidi olmak ile beraber ülkemizde en çok ege bölgesinde üretilmektedir. Sarıçam ormanlarında elde edilen çam balında en çok Marmaris çam balı ve Muğla çam balı olarak bilinir. Bunun yanı sıra Karadeniz balı da bilinen ve beğenilerek tüketilen ballar arasında yer almaktadır.

Lezzetli bir tada sahip olan kestane balı da ülkemizde beğenilerek tüketilenler içinde yer alır.  Özellikle Kastamonu kestane balı meşhur olan ballar arasındadır. Keskin lezzetlinin yanı sıra kendine has kokusu ile de bilinen kekik balı da adından anlaşılacağı üzere kekik tarlalarında beslenen arılar tarafından yapılmaktadır. 

Çiçek balı kategorisinde yer almak ile beraber hayıt balı normal çiçek ballarına nazaran biraz daha keskin ve buruk bir lezzete sahiptir. Doğu Karadeniz de yetişen komar çiçeklerinde elde edilen komar balı da özellikle bağışıklığın güçlendirilmesinde tercih edilen ballar arasında yerini alır. Gene bir çiçek balı çeşidi olan yayla balı ise rakım olarak yüksek yerlerden elde edilmesi nedeni ile daha lezzetli bir seçenek olarak bal çeşitleri içinde bulunur.

Balın Faydaları 

Bal alım işlemlerinde gerçek ve doğal üretime sahip olan baldan faydalanmanız son derece önemlidir. Antioksidan özelliğinin yanı sıra bağışıklık sistemi için fayda sunan bal aynı zamanda çocukların gelişimi içinde son derece önemlidir. Organik çiçek balı alımında çiçek ballar arasından da seçimi hem damak tadına hem de sunduğu faydalara bakarak satın alabilirsiniz. Süzme çiçek balı ise çocukların tüketimi içinde en çok tercih edilen bal çeşididir. 

Ülkemizde bol bulunan gerçek çam balı genellikle ege bölgesinde üretilir. En iyi çam balı için ise doğal üretime sahip olan seçeneği tercih etmeniz önerilir. Organik kestane balı birçok kişinin tercih ettiği ve damak tadına uygun bir lezzettir. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde etkili olan Kastamonu balı ise mikropların vücuttan atılmasına da destek sağlaması ile bilinir.

arrow_upward